Wodnik*

Jako znak powietrzny Wodnik rządzony jest przez planetę Saturn, Wodnik znak zodiaku ale także i Uran. Urodzeni pod tym znakiem dążą do postępu i ciągłej odnowy, wyznaczając sobie wysokie cele. Znak Wodnika symbolizuje humanitarną postawę.

Cechy kobiet spod znaku Wodnika: intrygująca osobowość, pełna niezłomnego optymizmu, fascynuje otoczenie, potrafi przekonywać otoczenie do własnych pomysłów.

Cechy mężczyzn spod znaku Wodnika: pod maską spokoju, skrywa burzliwy temperament, taktowny, zdolny, gotowy do pomocy.

Dla osób spod znaku Wodnika polecanym kamieniem jest ametyst.

Aksamitny Ametyst minerał, przezroczysta odmiana kwarcu mlecznego o fioletowej barwie. Jego nazwa pochodzi z języka greckiego i oznacza "trzeźwy" (ἀ- a – ‘nie’, μέθυστος méthystos – ‘pijany’), gdyż według greckich wierzeń, picie wina z czar ametystowych zabezpieczało pijącego przed upiciem się

Miejsca występowania: Brazylia, Urugwaj, Iran, USA , Georgia, Arizona, Rosja.

Ametyst należy do najładniejszych i najbardziej cenionych odmian kwarcu. Jest to kwarc o zabarwieniu fioletowym, purpurowym lub purpurowo fioletowym. Swoją barwę zawdzięcza obecności żelaza i promieniowaniu radioaktywnemu. Intensywność barwy można podwyższyć przez krótkotrwałe ogrzewanie. Długotrwałe ogrzewanie niszczy naturalne zabarwienie nieodwracalnie.

Według wierzeń ludowych: pomaga przy bólach pochodzenia nerwowego i bezseności, wzmacnia wolę działania.

Czakra: Korony

przejdz do sklepu by kupic agat

agat kamien