Strzelec*

Ten ognisty znak rządzony jest przez Jowisza, który służy wszystkiemu dobremu Strzelec znak zodiakui promieniuje ożywczą siłą.

Cechy kobiet spod znaku Strzelca: wzbudza podziw, duży temperament, mimo tego działa spokojnie, z opanowaniem. Lubi dużą niezależność, pełna aktywności nie zna nudy.

Cechy męzczyzn spod znaku Strzelca: ceni niezależność i wolność, ufny oraz beztroski, nie jest pamiętliwy, a jego złość mija szybko.

Dla osób spod znaku strzelca polecanymi kamieniami turkus, bądź rubin.

Turkus (kalait) – rzadki minerał z gromady fosforanów. Nazwa turkus wywodzi się od nazwy Turcji (turecki kamień), gdyż jego szlak handlowy wiódł niegdyś przez Turcję, natomiast nazwa kalait (gr. ładny kamień) została po raz pierwszy użyta przez pisarza rzymskiego Pliniusza Starszego i obecnie jest już prawie nieznana.

Czysta niebieska barwa jest rzadka. Zwykle turkus jest poprzecinany brązowymi, szarymi lub czarnymi żyłkami innych minerałów lub skał (turkus matrycowy lub matryca turkusowa). Znane są zrosty turkusu z malachitem i chryzokolą. Substancją nadającą odcienie niebieskie jest miedź, zaś zielone – żelazo. Według niektórych legend kamień magiczny: od starożytności używany do robienia amuletów w celach ochronnych i do uleczania. Zmienia barwę aby ostrzec właściciela przed zdradą lub niebezpieczeństwem.

Miejsce występowania: Iran, Tybet, Rosja, Egipt. W Polsce niewielkie ilości na Dolnym Śląsku

Według wierzeń ludowych: leczenie dróg oddechowych, płuc, oraz wzmacnia serce i pozytywnie oddziaływuje na oczy.

Czakra: Gardła

Na zdjęciu: Turkus syntetyczny

przejdz do sklepu by kupic turkus

turkus kamien