Ryby*

Ryby jako znak wodny jest pod wpływem Neptuna, chociażRyby znak zodiaku Jowisz, też wywiera swój wpływ. Zodiakalne Ryby to osoby o silnej intuicji. Osiągają swoje cele dzięki umiejętności wczucia się w sytuację innych ludzi oraz przewidywania ich posunięć.

Cechy kobiet spod znaku Ryb: spokojna, delikatna, marzycielska, łatwo się dostosowuje, jest godna zaufania, wierna, ofiarna i troskliwa.

Cechy mężczyzn spod znaku Ryb: skromny, kocha równowagę, zdolny do dużej wydajności w pracy.

Dla osób spod znaku Ryb polecanym kamieniem jest hematyt, lub onyks.

Hematyt - (gr. haema (haima), krew; haimatites, krwisty; w nawiązaniu do czerwonej barwy tego minerału po jego sproszkowaniu) barwa ciemna/czarna głowny składnik ruda żelaza– pospolity minerał, tlenek żelaza(III). Bywa używany jako naturalny pigment do wyrobu czerwonej farby (czerwona ochra). Ma duże znaczenie kolekcjonerskie, wykorzystywany jest jako kamień ozdobny i jubilerski. Hematytu używa się do wyrobu drobnej galanterii artystycznej i żałobnej. Co ciekawe, występuje również na Marsie.

Występowanie: USA - Tennessee, Kanada, Meksyk, Wenezuela, Brazylia, Liberia, Indie, Ukraina, Kazachstan, Australia, Francja, Niemcy, Szwecja, Japonia, Polska, Mars :)

Chociaż hematyt znany jest już od czasów starożytnych Egipcjan i Babilończyków, stosunkowo rzadko wykorzystywany był jako kamień ozdobny. Zdecydowanie większym uznaniem cieszył się w średniowieczu - wykonywano z niego brosze, okładziny broni, pieczęcie, pierścienie. Przypisywano mu siły magiczne i odgrywał ważną rolę w mitologii.

Według wierzeń ludowych: pomaga w procesie tworzenia się komórek, ogranicza krwawienie, leczy choroby reumatyczne i bezsenność.

Czakra: podstawowa

Na zdjęciu: kule hematyt magnetyczne

przejdz do sklepu by kupic Hematyt

hematyt kamien