Rak*

Znak Raka przyporządkowany jest do żywiołu wodyRak znak zodiaku i jest rządzony przez Księżyc. kojarzono go z podświadomością, jasnowidzeniem i płodnością. Odpowiadał macierzyństwu. Raki są są bardzo emocjonalne, uczuciowe, wrażliwe.

Cechy kobiet spod znaku Raka: duża fantazja, rozwinięta duchowość, zmysł piękna i porządku.

Cechy mężczyzn spod znaku Raka: życie uczuciowe odgrywa w ich życiu dużą rolę, nie znoszą przymusu, lubią forsować własną wolę.

Wskazanymi kamieniami dla Raka jest karneol, lub opal.

Karneol inaczej karniol, krwawnik - gemmologiczna nazwa czerwonej, półprzezroczystej odmiany chalcedonu. Nazwa pochodzi od łac.carnis = ciało, mięso. Karneol jest stosowany w grawerstwie i jubilerstwie do wyrobu wisiorków, korali, gemm. Poszukiwane są kamienie czyste, duże, o wyraźnej barwie czerwonej.Kamień ten stosowany do wyrobu drobnej galanterii użytkowej.

Miejsce występowanie: Indie, Kolumbia, Brazylia, Chiny, Egipt, Czechy.

Karneol wykorzystywany był do wyrobu rytych pieczęci, ozdób i biżuterii od najdawniejszych czasów. Przypisywano mu działanie lecznicze, gdyż miał chronić przed bólem zębów, zapobiegać kłótniom i dolegliwościom nerwowym, tamoswać krwawienie, obniżać gorączkę uspokajać gniew i przynosić szczęście.

Według wierzeń ludowych: wpływa na rozwój gruczołów płciowych, wzmacnia pracę serca, poprawia witalność organizmu.

Czakra: Brzuszna

Na zdjęciu: koraliki kwadraty karneol.

przejdz do sklepu by kupic karneol

karneol kamien