Panna*

Znak Panny jako ziemski, rządzony jest przez Merkury. Panna znak zodiaku Przedstawiciele tego Znaku chcą aby świat był uporządkowany i bezpieczny, a każdy człowiek odnalazł należne sobie miejsce.

Cechy kobiet spod znaku Panny: niełatwo znaleśc drogę do jej serca, ambitne, posiada sporo fantazji i oryginalności. Ukierunkowana na to co pożyteczne i celowe.

Cechy mężczyzn spod znaku Panny: zasadniczo jest łagodny, przyjacielski, posiada silną wolę.

Wskazanymi kamieniami dla Panny jest jaspis.

Jaspis - jego nazwa pochodzi od greckiego słowa iaspis, co oznacza cętkowany kamień. Jaspis to skała osadowa, zbita, drobnoziarnista, zbudowana z chalcedonu i kwarcu – występują one w zmiennych proporcjach. Zawiera różne minerały spełniające rolę domieszek są to: hematyt, goethyt, magnetyt, mangan, chloryty, aktynolit, epidot, zoisyt. Związki żelaza nadają jaspisom barwę brązową, żółtą, czerwoną lub zieloną. Jaspis, używany jest jako materiał jubilerski, dekoracyjny, do wyrobu przedmiotów użytkowych i artystycznych.

Ciekawostka: Pektorał, którego używał Arcykapłan w Świątyni Jerozolimskiej, był ozdobiony dwunastoma szlachetnymi kamieniami. Każdy kamień symbolizował jedno z dwunastu pokoleń Izraela. Jaspis symbolizował pokolenie Judy, z którego wywodzi się Jezus. Św. Jan w Apokalipsie użył jaspisu, jako symbolu Chrystusa-Boga w Ap 4,3; Ap 21,18-19

Miejsce występowanie: Meksyk, USA, Rosja, Chiny, Indie.

Jaspisy od najdawniejszych czasów stosowane były jako kamienie ozdobne. Wykonywano z nich np. pieczęcie, małe rzeźby i przedmioty rzemiosła artystycznego. Jaspisowi przypisywano magiczne siły, nazywany był w starych legendach "matką wszystkich kamieni". Miał chronić przed zawrotami głowy, chorobami kobiecymi, upiorami i niepowodzeniami w życiu.

Według wierzeń ludowych: wspomaga leczenie nerek i układu moczowego oraz skuteczny jest przy zwalczaniu hemoroidów. Podobno leczy także podagrę.

Czakra: Podstawowa

Na zdjęciu: koraliki kule jaspis krajobrazowy naturalny.

przejdz do sklepu by kupic jaspis

jaspis kamien