Koziorożec*

Koziorożec jest znakiem ziemskim i rządziKoziorożec znak zodiaku nim planeta Saturn. Znak ten całą swą naturą związany jest z ziemią, twardą materią. U Koziorożca ogromną rolę odgrywa życie wewnętrzne. Nie potrafi jednak lub nie chce się uzewnętrzniać. Jego niezwykle bogate życie wewnętrzne jest wyłącznie jego sprawą.

Cechy kobiet spod znaku Koziorożca: wytrwała w uczuciach, wrażliwa dusza, pełna namiętności, charakteryzuje je duża wytrwałość, niezawodność.

Cechy mężczyzn spod znaku Koziorożca: wytrwały, ambitny, pozornie oziębły, skierowany na cel.

Wskazanymi kamieniami dla Koziorożca jest opal, bądź granat.

Przecudowny Opal - mineraloid zaliczany do krzemianów. Nazwa pochodzi od sanskryckiego upala = drogi kamień, kamień szlachetny; bądź od gr. opallios (łac. opalus) = widzieć zmianę (barwy). Opal jest oficjalnym kamieniem szlachetnym Australi. Przybiera prawie wszystkie odcienie barw, najczęściej brunatny, żółtobrunatny, brunatnoczarny, czerwony, perłowy, a nawet pomarańczowy. Za najszlachetniejsze i najdroższe uważa się opale mlecznobiałe z tęczowymi refleksami.

Przez wieki zmiany koloru opali fascynowały poetów i magów. Zyskał opal opinię najbardziej tajemniczego z kamieni. Opal odkryto późno, w starożytnej Grecji czasów Arystotelesa nie były jeszcze znane. Wzmianki o jubilerskich opalach pojawiły się pod koniec istnienia starożytnej Grecji, kamień ten był dobrze znany Rzymianom, którzy importowali go z Indii i być może z rejonu Dacji – dzisiejszej Rumunii. Co najmniej od XI wieku działały kopalnie wyjątkowej klasy opali szlachetnych na terenie ówczesnych Węgier, a dzisiejszej Słowacji.Kopalnie te zresztą istniały aż do 1920, a wiele opali węgierskich zostało włączonych w skład klejnotów cesarskich Habsburgów przechowywanych do dziś w Wiedniu. Po wyczerpaniu się złóż indyjskich i węgierskich, odkryto nowe wielkie złoża w Meksyku (1857) i Australii (1849, w stanie Queensland), ale eksploatację w obu krajach złóż rozpoczęto dopiero pod koniec lat 70. XIX wieku.

Miejsce występowania: Australia, Brazylia, Meksyk. W Polsce na Dolnym Śląsku

Według wierzeń ludowych: pomaga na melancholie, trawienie i dolegliwości żołądka. Wzmacnia serce i miłość, lojalność, zaufanie i ekspresję emocjonalną, a także kosmiczną świadomość, kreatywność i oryginalność.

Czakra: Korony

Na zdjęciu: Opal syntetyczny

przejdz do sklepu by kupic opal

opal kamien